Baterie a dojezd elektrokol

 

Baterie elektrokol Powacycle
Všechna elektrokola Powacycle prodávaná v České republice jsou vybavena Lithium Polymerovými bateriemi (Li-Pol) či Lithium Ion bateriemi (Li-Ion). Lithium baterie jsou do této doby nejvhodnějšími bateriemi pro použití v elektricky poháňěných vozidlech. Lithium baterie mají nízký poměr samovybíjení, jsou přesné při nabíjení. Lithium baterie do současné doby vykazují nejlepší poměr životnost-váha-výdrž.

Dojezd elektrokol
Dojezdová vzdálenost elektrokol je ovlivněna, profilem terénu, váhou jezdce, celkovou váhou kola včetně baterie, nákladu, stylem jízdy, zařazeným stupněm podpory PAS a převodníku, dojezd elektrokola ovlivní také okolní teplota (nižší teplota eliminuje kapacitu baterie, což neznamená, že na elektrokole nemůžete jezdit v mrazech, samozřejmě ano, jen je potřeba počítat s tímto fyzikálním faktorem), stav a stáří baterie, seřízení elektrokola.

Reálná  testovaná vzdálenost
Podmínky: nová zformátovaná baterie, elektrokolo Salisbury, PAS, vetšinu trasy zařazen převodový stupeň 5. Celkový čas 2hodiny 38minut. Terén: silnice, polní cesty, cyklostezky. Okruh proveden v okolí kontaktního místa Powacycle - Parkerova Praha východ na trase /Parkerova-Panenské Břežany-Neratovice-Tišice-Kostelec-Čakovičky-Líbeznice-Klecany-Řež-Parkerova/
Celková ujetá vzdálenost elektrokola v reálném provozu a podmínkách: 64 km na jedno nabití elektrokola.

Na delší dojezdové vzdálenosti doporučejeme vzít sebou nabíječku, kde k podstatnému dobití (u Li-Pol baterií ca 60-80%) baterie dochází během první hodiny nabíjení baterie, u modelů elektrokol Powacycle Infineum samozřejmě možnost dokoupení dalších stohovatelných baterií a využít jejich výkonu současně a tím rozšiřovat akční rádius bez nutnosti nabití či výměny baterie,  nabíječka elektrokola je lehká a skladná.

V čase kdy elektrokolo nepoužíváte, doporučejeme baterii vyjmout z elektrokola, umístit do větrané místnosti s idealní teplotou 15-20C, kontrolovat hladinu nabití, jednou za měsíc přibít. Ideální hodnota nabití baterie při skladování je 2/3 plné kapacity plně nabité baterie.

 

 

Děkujeme za Vaši důvěru

 


 

 

 

Elektrokola elektrokola Powacycle UK od roku 2004

Telefon: 720 - 376 - 746

Informace