PR elektrokola Powacycle

Public Relations
iDnes 09/2011

Elektrokola Powacycle blíže k vám

 
Elektrokola už dávno ztratila pověst přibližovadla pro starší spoluobčany. Větší dojezdy, crosové modely či praktické skládačky udělaly z kol s elektrickou asistencí naprosto běžnou součást moderního životního stylu napříč všemi generacemi. Elektrokola se stále více expandují a to také díky Powacycle.
Elektrokola Lynx, která se vejdou do každého kufru. | foto: Powacycle

Britská společnost Powacycle má v sektoru, do kterého spadají elektrokola, hodně co nabídnout. Představením nové generace elektrokol, která jsou lehce ovladatelná, s účinnějšími bateriemi diskrétně uloženými v rámu a díky vlastní inovaci, se elektrokola Powacycle svou váhou blíží klasickým kolům.

Powacycle vyvinula jako jedna z prvních společností na světě skutečně multi terénní, off road elektrokola. Tím se Powacyle se sídlem v Harlow stala jednou z hnacích sil v oboru elektrokol ve Velké Británii.

Dny elektrokol s těžkými lead-acid bateriemi jsou téměř sečteny. Powacycle uvedl na trh novou řadu, již třetí generaci elektrokol. Současně také buduje kvalitní dealerskou a servisní síť napříč celou evropou. Powacycle již od roku 2004, kdy spatřil světlo světa první koncept, ještě s těžkou lead-acid baterií, věří v inovativní schopnosti jejich techniků a designéru s úkolem přinášet na trh nejnovější technologie pro elektrokola.

Elektrokola s celkovou váhou pouhých 18 kg

Váha prvních elektrokol Powacycle byla 38 kg, během několika posledních let se použitím moderních slitinových materiálů, zeštíhlených profilů dostala váha průměrného elektrokola na slušných 20 kg včetně baterie, v nabídce najdete i elektrokola s celkovou váhou 18 kg.

Marketingová ředitelka Powacyle UK Stephanie Mann doplňuje: "Naším cílem je dosáhnout celkové váhy dospělého elektrokola 14 kg, prostředky k dosažení tohoto cíle jsou."

elektrokolo infineum extreme

Portfolio modelů Powacycle zahrnuje elektrokola základních modelů, přes skládací, klasické až po High-end modely Infineum.

Nejlevnějším modelem od Powacycle je v České republice nabízen model Milan 2, v ceně 20 tisíc, který je zástupcem první generace. I s vyšší váhou se jedná o spolehlivého pracanta, který jistě svůj účel splní a pro méně náročného uživatele je ideální volbou. Další kategorií v portfoliu elektrokol Powacycle jsou elektrokola skládací. Tuto kategorii zastupují modely Lynx a Puma.

Elektrokola, která se vejdou do každého kufru

Elektrokola Lynx s váhou 20 kg včetně baterie jsou ideálními společníky na cesty. Tyto skladná elektrokola se vejdou snad do každého kufru. Dalším zástupcem skládacích elektrokol jsou modely Puma, které díky své celkové váze 18 kg patří k nejlehčím elektrokolům na trhu. Jsou mimořádně skladné, některé zákazníky může odradit velikost elektrokola, která je pouhých 16´, ale jako přibližovadlo na chatě, k nenáročným výletům na dovolené u moře či v horách je to ideální pomocník.

elektrokolo salisbury

Zástupci elektrokol vyšší střední kategorie jsou modely Salisbury a Windsor. Jedná se o elektrokola klasického designu s váhou 22 kg s uživatelskou základnou napříč všemi generacemi. Jsou to lehká a spolehlivá elektrokola.

Samostatnou kapitolou v portfoliu Powacycle jsou elektrokola řady Infineum. Lehká, odolná a robustní konstrukce, lehký motor, který je napájen unikátním patentovaným systémem stohovatelných baterií. Tato kombinace poskytuje elektrokolům Infineum ideální výkon a vyvážení. Skutečně průlomový systém stohovatelných baterií Vám přináší nový rozměr v cestování.

Stohovatelná baterie Infineum LPX je lehká, používá vysoce hustotový lithium-polymer, který je pro elektrokola v současné době ideální. Stohovatelná, lehká baterie je diskrétně uložena do zadního nosiče elektrokola a v případě potřeby jednoduše nasunete další.

Vlajkovou lodí řady Infineum jsou elektrokola Infineum Extreme. Řadu doplňují i modely Continental a Continetal GT, které jsou primárně navrženy pro holandský trh se všemi jeho specifiky, ale od června 2011 jsou k dostání i v České republice jako první zemi středoevropského regionu.

PowaCycle

Společnost specializující se výhradně na elektrokola

PowaCycle je divizí společnosti Ultima Networks PLC, kótovanou na londýnské burze. Ultima Networks PLC je součástí rodiny dynamických společností Akhter Group PLC, která má více než 30 let historie a je dodavatelem zaměřeným především na zakázky pro britskou vládu. Skupina Akhter má obrat přibližně 15 milionů liber.

logo Powacycle

Vice informaci o produktech www.powacycle.cz

 

Public Relations
Blesk 15. prosince 2010

Jak se nezadýchat na bicyklu? Pořiďte si elektrokolo!

elektrokolo Infineum

elektrokolo Infineum Extreme
Foto: Sedna

Projíždět se na kole v pohodě krajinou, rychle prokličkovat ucpanými ulicemi do práce nebo si pravidelně zlepšovat fyzickou kondici - to všechno jsou výhody jízdního kola.

Jenže ne každý z nás se na to cítí. Stačí první strmý kopec a v půlce stoupání už sotva popadáme dech a raději bicykl tlačíme. Obvykle pak po takové zkušenosti skončí kolo na dlouho ve sklepě. Ale pro ty, kteří si přece jen chtějí užívat jízdy v jedné stopě, máme řešení - stačí si pořídit kolo elektrické…Stále oblíbenější elektrokolo je na rozdíl od toho klasického vybavené elektromotorem, akumulátorem a také voličem způsobu jízdy. S jeho pomocí si sami určíte, jestli budete šlapat bez motoru, nebo vás naopak „postrčí“ do kopce, popřípadě vám pomůže při brždění ze svahu, kdy se navíc dobíjejí baterie.

Proč smrdět sobě i ostatním s benzínem?

Elektrické kolo dává mnohem více svobody. Když si chcete zasportovat, elektromotor vypnete a po rovince si pěkně vyšlápnete. Když budete vytrvalí, třeba shodíte i pár kil nadváhy. Navíc nikoho neotravujete hlukem a páchnoucími zplodinami. S elektrokolem se dostanete po cyklostezkách i tam, kde by vás při jízdě na motorce čekala mastná pokuta.
Pak je tu ještě jedna velká výhoda, k jeho řízení nepotřebujete řidičák. Budete ovšem muset dodržovat stejně jako každý jiný cyklista dopravní předpisy.

Kilometr jízdy vás přijde na 5 haléřů

Moderní elektrokolo by mělo být standardně vybaveno kvalitním akumulátorem. Důležitým parametrem je počet watthodin, tedy jak dlouho baterie vydrží, než ji budete muset znovu dobít.
Čím je číslo vyšší, tím dále na kole dojedete. Musíte samozřejmě zvážit, v jakém terénu budete jezdit. Bydlíte-li v rovině, postačí vám slabší, v kopcovitém terénu je lépe zvolit silnější variantu. Platí zde také pravidlo, čím výkonnější motor, tím větší nárok na baterii, takže vždy jde o kompromis.  
Dalším důležitým parametrem je, kolik nabíjecích cyklů baterie vydrží. Některé „odejdou“ po 500, jiné po tisícovce a další až po 1 500 a více nabíjení, hodně také záleží na uživateli, jak se k baterii chová. Když se o svého nového mazlíčka dobře staráte, vrátí vám to delší výdrží a celkovým komfortem jízdy po tisíci najetých  kilometrů. Záleží také na tom, jak často a jak daleko budete jezdit, dále je také nutné brát zřetel na celkovou váhu elektrokola, jako u běžných bicyklů i zde je každé kilo důležité.

elektrokolo Windor
 
        elektrokolo Windsor
        Autor: Sedna

Je z čeho vybírat, záleží jen na vašich nárocích

S výběrem elektrického kola je to stejné, jako když vybíráte klasický bicykl. Můžete ho pořídit do 15 000 korun, stejně jako zvolit luxusní model, jehož cena přesáhne částku 35 000 korun. Podívejme se podrobněji, co a za kolik peněz dostanete.
Elektrokola do 15 000 Kč: Tato kategorie je určena pro nenáročné zákazníky. Pokud nepatříte mezi „polykače kilometrů“, uspokojí vás, ale nenadchne. Elektrokolo bude těžší, než jste čekali, ale na krátké popojíždění bude určitě stačit.
Elektrokola do 30 000 Kč: V tomto cenovém rozpětí si určitě vyberete. Výrobci nabízejí i elektrická kola skládací, do městského provozu i pro jízdu v lehčím terénu. Mají pevnější a lehké rámy, výkonnější a lehčí akumulátory a unesou i těžšího jezdce.
Elektrokola nad 30 000 Kč: Tady už se pohybujete mezi elektrokoly, se kterými si budete moci troufnout i do náročného terénu, na polní cesty, bláto i kamení. Mají většinou lehký a téměřnezničitelný rám, baterie, zvládne časté nabíjení. Za vyšší cenu dostanete také vyšší komfort v podobě elektrokol s propracovaným odpružením kol a sedadla, vyšším dojezdem, větším počtem jízdních režimů a dalšími ,,vychytávkami“.

Více informací naleznete na www.powacycle.cz nebo www.vercajch.cz

 

Elektrokola elektrokola Powacycle UK od roku 2004

Telefon: 720 - 376 - 746

Informace